Paříž - doprava z letiště

Pokud cestujete do Paříže letecky, máte na výběr celkem 3 mezinárodní letiště na které můžete přiletět a to letiště Roissy Charles de Gaulle (CDG), letiště Orly (ORY) nebo na letiště Beauvais (BVA). Je přílet na jedno konkrétní letiště výhodnější než na jiné? Ano, samozřejmě, liší se zejména svou polohou vůči centru Paříže, takže již při volbě letenek můžete ušetřit nemalou částku rezervací letenek na správné letiště. Podívejme se tedy konkrétně na všechna z nich:

 

Letiště Roissy Charles de Gaulle (CDG)

Nejrychleji se dopravíte vlakem RER B (modrá linka na RER mapách), která trvá necelých 40 minut. První vlak opouští letiště CDG ve 4:56 ráno a poslední vlak jede v 00:15. V opačném směru opouští první vlak stanici "Gare du Nord station" ve 04:56 a poslední v 00:15.

CENA: V únoru 2009 stálo jízdné na vlak € 8,20 pro dospělého a € 5,80 pro dítě od 4-10 let.


 

Letiště Orly (ORY)

Nejjednodušším a nejpohodlěnšjím způsobem doprava z letiště Orly do centra paříže je použití autobusu Air France (Paris Orly airport - Montparnasse - Invalides). Jednosměrné jízdné stojí € 9 a zpáteční pak € 14. Autobusy odjíždějí z Orly South Terminal : Gate L a Orly West Terminal : Gate D.

Nebo můžete využít OrlyBus Denfert Rochereau <-> Aéroport d'Orly Sud za cenu € 6,3. Cesta trvá cca 60 minut a první vlak odjíždí z letiště v 6:00 a poslední ve 23:30 (viz. jízdní řád)

 

Letiště Beauvais (BAV)

Dopravit se z letiště Beauvais můžete autobusem, který odjíždí z letiště každých 20 minut a jízdenka stojí € 13. Autobus je nejrozšířenější formou dopravy z tohoto letiště a svou trasu končí v Porte Maillot in Paris. Lístek si můžete zakoupit v kiosku mimo letištní halu (akceptují pouze hotovost, kreditní karty nikoliv).